Największe koszty związane z utrzymaniem statku to koszty związane ze zużyciem paliwa. Niemniej ważny aspekt to czynniki środowiskowe – ograniczenie zużycia paliwa oraz emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Ważne więc jest najbardziej wydajne wykorzystanie tego surowca. Pomiar zużycia paliwa w czasie rzeczywistym dostarcza pomocnych informacji o wpływie trybu działania różnych urządzeń pokładowych na zużycie paliwa właścicielom, menagerom oraz załodze statku.

Nasza firma buduje, dostarcza i instaluje systemy bardzo precyzyjnego pomiaru zużycia paliwa. Lata doświadczenia w implementacji systemów u czołowych armatorów światowych oraz doświadczenie w projektowaniu, budowaniu i instalacji precyzyjnych urządzeń do pomiaru przepływu pozwoliło na stworzenie najlepszych rozwiązań. Bardzo wysoka dokładność ( do 0,1% odchyłu) oraz doskonała powtarzalność (0,05 %) pomiarów, na które nie ma wpływu ciśnienie, temperatura oraz lepkość paliwa. Dodatkowo wszystkie urządzenia są bardzo solidnie wykonane i odporne na ciężkie warunki panujące na statkach.

Nasi inżynierowie starają się wyprzedzać stosowane powszechnie rozwiązania na rynku. Szeroki wybór produktów oferuje najbardziej zaawansowaną technologię pomiaru przepływu cieczy oraz jej kontrolę jakości. RES instaluje systemy pomiaru paliwa na całym świecie, podczas normalnej eksploatacji statku.

Dodatkowo inżynierowe RES są w stanie zintegrować system pomiaru paliwa z systemem monitoringu statku oraz przesłać dane o zużyciu paliwa w czasie rzeczywistym.

Systemy, które oferujemy posiadają uznania towarzystw klasyfikacyjnych i na podstawie raportu z systemu pomiaru paliwa możliwe jest wygenerowanie uznawanego przez władze portowe raportu emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Oferowane przez nas podzespoły produkowane są przez renomowane firmy i spełniają najwyższe standardy. Ponieważ nasza oferta jest bardzo wyspecjalizowana i rozbudowana nie prezentujemy Państwu opisów i zdjęć wszystkich produktów. W celu dopasowania odpowiedniego rozwiązania do Państwa potrzeb prosimy o przesłanie zapytania ofertowego.

Pomiar zużycia paliwa